کمربندی جنوبی شهرستان بابل پس از ۱۱ سال افتتاح شد

در سفر رئیس جمهور به استان مازندران کمربندی جنوبی شهرستان بابل به عنوان بزرگترین شهرستان استان پس از ۱۱ سال به بهره‌برداری رسید.

کمربندی جنوبی بابل با حضور مسئولان وزارت راه و شهرسازی همزمان با روز میلاد نخستین امام شیعیان افتتاح شده و هزینه ساخت این کمربندی هزار و 1200 میلیارد ریال بوده است.

با بهره برداری از این طرح بار ترافیکی شهر بابل که نابسامانی زیادی برای شهروندان به دنبال داشته کاهش خواهد یافت.

اجرای کمربندی جنوبی شهر بابل که حدود 16.2 کیلومتر طول دارد، در سال 85 آغاز شد و تکمیل آن در این سال‌ها از مهم ترین دغدغه‌های مردم منطقه بود. برای این کمربندی 6 زیرگذر و سه روز گذر به طول 100 متر ساخته شده است.

در سفر کاروان دولت تدبیر و امید در مهر ماه سال 94 تکمیل این طرح در دستور کار قرار گرفت و با تخصیص بودجه لازم اواخر سال گذشته تکمیل شد.

تکمیل حدود 40 کیلومتر از بزرگراه سوادکوه – قائم‌شهر و سه دهنه تونل به طول هزار و 570 متر از دیگر طرح‌های افتتاحی در سفر رئیس جمهور به استان مازندران در حوزه زیرساختی بوده است. برای ساخت و تکمیل این طرح حدود 2 هزار و 20 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

تونل و پل ارتباطی نوشهر- چالوس نیز با اعتبار 970 میلیارد ریال به عنوان یکی دیگر از طرح‌های آماده افتتاح برای سفر دوم دولت به مازندران مورد بهره‌برداری قرار گرفت. در این محور13 دهنه پل و یک دهنه تونل زیر بار ترافیک قرار می‌گیرد.

طرح بهسازی محور بهشهر – زاغمرز به طول 15 کیلومتر همزمان با سفر رئیس جمهوری به این استان به بهره‌برداری رسیده که برای این محور 150 میلیارد ریال هزینه شده است.

بخشی از کمربندی شهر ساری مرکز استان نیز در سفر رئیس جمهوری زیر بار ترافیک قرار می‌گیرد که برای این طرح نیز 82 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

بهره‌برداری از مرحله اول افزایش طول باند فرودگاه رامسر در غرب مازندران نیز طرح آماه افتتاح در سفر رئیس جمهوری است که برای اجرای این طرح هزار و 100 میلیارد ریال اعتبار دولتی هزینه شده است.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.