کارت ملی 840هزار مازندرانی امسال هوشمند می شود

مدیرکل ثبت احوال مازندران، ازتمهیدات ویژه این اداره کل برای توزیع کارت ملی هوشمند برای حدود840 هزار نفرشهروند استان تا پایان امسال خبر داد.

علی رجبی روز چهارشنبه گفت: از جمعیت حدود 3 میلیون و 200 هزار نفری مازندران، 2میلیون و 200 هزار نفر واجدشرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند که تاکنون 450 هزار شهروند کارت ملی هوشمند خود را دریافت کردند.
وی، شمار افرادی را که برای دریافت کارت ملی هوشمند درمازندران نام نویسی کردند را تا پایان سال گذشته حدود 360هزار نفر اعلام کرد وگفت: تمامی دفترهای پیشخوان خدمات دولت شهری وروستایی استان ونیز اداره های پست مراحل اولیه ثبت نام وتحویل مشخصات سجلی افراد را انجام می دهند.
وی اضافه کرد: برای صدور کارت ملی هوشمند، انتظار است تا مدیران دفترپیشخوان ها و پست نرخ قابل دریافت را به مردم اعلام کنند.
مدیرکل ثبت احوال مازندران، طرح توزیع کارت هوشمند ملی را یکی از پروژه های بزرگ آی تی در کشور در راستای دولت الکترونیک اعلام کرد وادامه داد : با توجه به پراکندگی دفاتر اخذ درخواست کارت هوشمند ملی در تمامی نقاط استان، اثرانگشت و اخذ تصویرچهره زنده در محل دفتر برای هر مراجعه کننده الزامی وانجام خواهد شد.
رجبی گفت: احراز هویت، سلامت الکترونیک، انتخابات الکترونیک، کاربرد بانکی و شهروند الکترونیک از عمده ترین خدمات کارت هوشمند ملی است که با کاربردی شدن این کارت دارندگان آن می توانند از خدمات آن بهره مند شوند.
مدیرکل ثبت احوال مازندران اضافه کرد: درسال گذشته تعداد 124 هزار شناسنامه شهروندان مازندرانی به علت مفقودی ، تعویض شد وپیش بینی می شود این تعداد امسال به 160 هزار جلد برسد.
رجبی همچنین از افتتاح 15 دفتر جدید پیشخوان خدمات دولت درروستاهای استان تا پایان هفته خبر داد وگفت: با افتتاح این تعداد ، شمار دفترهای پیشخوان خدمات دولت در مازندران به حدود 70دفتر افزایش خواهد یافت.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.