چرا آیت الله آملی لاریجانی به سوادکوه نرفت؟

ثبت‌نام آیت‎الله صادق آملی‌لاریجانی رئیس قوه قضائیه برای سومین بار در انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان مازندران، فرصتی است که می‌توان از آن برای توسعه و حل مشکلات استانی استفاده شود و شهرستان‌ها هم در صورت اتحاد و برنامه‌ریزی مناسب می‌توانند از حضور رئیس قوه قضائیه استفاده کنند.

حضور نیافتن آیت‎الله آملی‎لاریجانی در سوادکوه به‌دلیل کسالت باعث شد تا مردم این شهرستان همچنان منتظر حضور رئیس قوه قضائیه بمانند.

برنامه‌ریزی بیش از یک هفته اخیر ستاد آیت‌الله آملی‌لاریجانی برای حضور ایشان در شهرستان سوادکوه در روز یک‌شنبه در مسجد جامع زیراب موفقیت‌آمیز نبود و آیت‎الله لاریجانی به‎دلیل کسالت حضور نیافت.

اما نماینده ایشان در جمع مردم سوادکوه اعلام کرد برنامه‌ریزی مجدد صورت می‌گیرد و ایشان در اولین فرصت به دیدار مردم عزیز سوادکوه می‌آیند.

حجت الاسلام پنج‌علی حصاری در جمع مردم سوادکوه در مسجد جامع زیراب با اشاره به کسالت آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی و حضور نیافتن ایشان در همایش انتخاباتی پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان در سوادکوه و ابلاغ تشکر و عذرخواهی ایشان، گفت: در نخستین فرصت مناسب دیگر شاهد حضور رئیس قوه قضائیه در سوادکوه هستیم.

وی با تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و با بیان اینکه تربیت ایشان توسط پیامبر گرامی اسلام (ص) بر پایه خدا‌محوری استوار بود، افزود: تقرب الهی در کار‌ها و زحمت در عبادت از شاخص‌هایی بود که باعث دستیابی حضرت زهرا (س) به درجات بالای الهی شد.

معاون قضایی قوه قضائیه و نماینده آیت‌الله آملی‌لاریجانی به شرایط زمان وفات پیامبر گرامی اسلام (ص) و عدم رسوخ دین در عمق جان مسلمانان و عدم اجرای کامل دستور الهی و نبوی برای انتخاب جانشین اشاره و خاطر‌نشان کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) از معدود افراد مدافع ولایت بود.

حصاری با اشاره به انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و لزوم انتخاب اصلح، اظهار کرد: تأیید‌شدگان صالح هستند و ما باید تلاش کنیم که افراد اصلح را انتخاب کنیم.

وی با اشاره به سخن امام راحل درباره لزوم پشتیبانی از ولی فقیه برای دوری از آسیب به نظام اسلامی، گفت: رهبری به‌عنوان پایه و اساس نظام اسلامی ماست که انتخاب افراد اصلح در مجلس خبرگان را دوچندان می‌کند و حرکت مدبرانه، به‌موقع و شجاعانه مقام معظم رهبری در برخی وقایع که می‌توانست به نظام آسیب جدی وارد کند، با رهبری ایشان حل شد و حضور مقام معظم رهبری نشان می‌‎دهد که جای امام راحل خالی نیست.

معاون قضایی قوه قضائیه به برخی از ویژگی‌های اعضای خبرگان اشاره کرد و با بیان اینکه شجاعت، توانمندی، تعهد و اعلم بودن از ویژگی‌های عضو خبرگان رهبری است و آیت‌الله آملی‌لاریجانی در مواقع حساس دفاع از ولایت و ایستادگی در برابر دشمن را نشان داد، گفت: آیت‌الله آملی‌لاریجانی معتقد است که مازندرانی‌ها 17 سال پیش که کمتر شناخته شده بودم، به من رأی دادند و با وجود اصرار برای ثبت‌نام در تهران، از مازندران کاندیدا شدم.

* تداخل عرصه منابع طبیعی و زمین مردم از چالش‌های سوادکوه است

مسئول ستاد آیت‌الله آملی‌لاریجانی در سوادکوه نیز با اشاره به برنامه‌ریزی ستاد آیت‌الله آملی‌لاریجانی شهرستان سوادکوه برای برگزاری همایش انتخاباتی با حضور ایشان، گفت: شهرستان سوادکوه دارای توانمندی‌های مختلفی برای توسعه بوده که مورد استفاده قرار نگرفته است.

سیدمحمد نبوی با بیان اینکه وجود رودخانه‌های پر‌آب، معادن کانی و ظرفیت‌های کشاورزی و دامداری، افزود: اشتغال مهم‌ترین مشکل سوادکوه و تداخل عرصه منابع طبیعی و زمین مردم از چالش‌هایی این شهرستان است.

وی در پایان گفت: نیمی از پرونده‌های تداخل عرصه منابع طبیعی و زمین مردم مازندران در منطقه سوادکوه، قائم‌شهر، جویبار و سیمرغ قرار دارد و اقدامات مؤثری توسط قوه قضائیه در حال انجام است که تسریع در آن از انتظارات مردم منطقه است.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.