چهره علمی و فرهیخته استان مازندران

پرفسور احمدپور دار فانی را وداع گفت

پرفسور احمد احمدپور، از چهره های علمی و فرهیخته استان مازندران صبح امروز بر اثر ایست قلبی در تهران دار فانی را لبیک گفت.

رئیس دانشگاه مازندران، معاون آموزشی و دانشجویی دانشکده علوم انسانی ،مدیر پژوهشی، مدیر آموزشی،مدیر گروه حسابداری در دانشگاه مازندران ،عضو هیئت مدیره و معاون اجرایی بورس کشور با حکم وزیر اقتصاد و تایید رییس جمهوری،پایه گذار و مدیر منطقه ای بورس استان مازندران ، عضو اتاق فکر صدا وسیما و کارشناس برنامه‌های اقتصادی در صداو سیما ، تالیف پنج جلد کتاب مهم درسی و انتشار بیش از ۵۰ مقاله در مجلات معتبر علمی و پژوهشی داخلی و خارجی و ارایه چندین مقاله و ایراد سخنرانی های علمی در داخل و خارج از کشور،به همراه استاد راهنمایی حدود ۱۰۰ پایان نامه ی دانشجویان کارشناسی ارشد در دانشگاه های مختلف کشور تنها گوشه ای از سوابق علمی و پژوهشی و اجرایی دکتراحمد احمدپور کاسگری محسوب می شود.

مراسم تشییع و خاکسپاری فردا پنجشنبه ساعت ۹ صبح از ساختمان مرکزی دانشگاه مازندران (بابلسر) برگزار می شود.

احمد احمدپور در سال 1336 در بابلسر بدنیا آمد. وی پس از اخذ دیپلم در رشته ریاضی از دبیرستان دانش بابل ، برای ادامه تحصیل در رشته حسابداری وارد مدرسه عالی علوم اقتصادی و اجتماعی ( دانشگاه مازندران ) شد.

ایشان برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه تربیت مدرس تهران پذیرفته شدند و در سال 1377 موفق به اخذ دکتری در رشته حسابداری شدند. نامبرده از سال 1365 همزمان با ادامه تحصیل به عنوان مربی در دانشگاه مازندران مشغول به تدریس شد.

پس از اخذ مدرک دکتری به عنوان استادیار و پس از آن دانشیار و استاد پایه 36عضو هیات علمی گروه حسابداری دانشگاه مازندران  و از 1385/01/29 تا  1389/04/29 بعنوان عضو هیئت مدیره و معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران و از 1389/04/29 تا 1393/01/05 به عنوان رئیس دانشگاه مازندران مشغول فعالیت بوده اند. و از زمستان 1393 بعنوان مشاور رئیس دیوان محاسبات کشور منصوب شده اند.

در جلسه هیئت وزیران به دلیل خدمات شایسته و درخشان در اموزش حسابداری موفق به دریافت لوح زرین سپاس از ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران، و همچنین موفق به دریافت تقدیر نامه از وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی به جهت خدمت ارزنده در سازمان بورس و اوراق بهادار کشور و وزیر علوم تحقیقات و فناوری به جهت خدمات ارزنده در دانشگاه (مصوبه هیئت امنا دانشگاه های استان مازندران) شده اند.

همچنین عضو جامعه حسابداران رسمی ایران و عضو انجمن علمی حسابداری ایران و عضو انجمن حسابرسی ایران و مشاور رئیس دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران نیز بوده اند.

۶ دیدگاه برای "پرفسور احمدپور دار فانی را وداع گفت"

  1. خدا رحمتشان كند خيلي جايشان در دانشكاه مازندران خالي است .وجود بابركت و خدمات ارزنده شان درسالهاي مسوليتشان در دانشكاه موجب ارتقا دانشكاه مازندران شده بود…….

    1. روحش شاد . گروه ما در سال 1366 در بابلسر بورسیه وزارت … بودیم شخصیت بزرگ واندیشمندی بود همواره برای موفقیت دانشجویان و جوانان این مرز و بوم اهمیت قایل بود . حق استادو شاگردی بر گردن ما داشت . تسلیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.