وعده معاون سیاسی استاندار به مازنی ها

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران گفت:سال 95 پایان حاشیه نشینی در شهرهای مازندران قرار داده شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران، علیرضا یونسی در کارگروه فرهنگی اجتماعی استانداری مازندران در آمل با اشاره به اینکه شرایط اقتصادی کشور شرایط خوبی نیست اما دولت در این شرایط سخت به خوبی عمل می کند، اظهار کرد: دولت به دنبال کاهش مشکلات مردم است و رسیدگی به محلات آسیب پذیر و آلوده از جمله این اقدامات است.

وی با اعلام اینکه 30 محلات آلوده در مازندران بهسازی و بازسازی شد، تصریح کرد: شورای مبارزه با موادمخدر استان درباره پنج محله آلوده مازندران در جلسه تصمیم گیری کرد.

این مسئول با بیان اینکه براساس مولفه هایی که تعریف می شود کارهای ارزشمندی در این محلات صورت می گیرد، افزود: نقایصی هم در این بهسازی ها هست اما تلاش می کنیم ضعف ها را کاهش دهیم.

یونسی با اشاره به اینکه محلات آسیب پذیر نیز دارای شاخص هایی هستند و بهزیستی این محلات را در استان شناسایی کرده است، عنوان کرد: براساس طرحی محلات آلوده از آسیب پذیر جدا شد و این محلات هم به سمت بهسازی پیش می رود.

وی با اعلام اینکه بهبود به لحاظ فیزیکی در این محلات به خوبی حس می شود، گفت: عباس آباد نکا پایلوت محلات آلوده کشور انتخاب شد که قبلا چگونه بود و امروز چگونه شد از این رو تلاش می شود بهسازی در تمام حوزه‌های بهداشتی، فرهنگی و اقتصادی صورت گیرد.

معاون استاندار مازندران با اشاره به وضعیت متکدیان در استان اظهار کرد: درباره متکدیان در کنار افرادی که مجرم هستند و در اختیار نیروی انتظامی قرار می گیرند اما بسیاری نیز نیازمند هستند و تحت پوشش دستگاه های خدمات رسان قرار خواهند گرفت.

وی با اعلام اینکه به دنبال استانی بدون متکدی هستیم و نباید در استان حتی یک متکدی وجود داشته باشد، تصریح کرد: مرکز نگه داری کتکدیان سه مرکز در ساری، آمل و تنکابن با توجه به پراکندگی جغرافیایی استان راه اندازی شد.

یونسی با بیان اینکه در کنار وظایف دولت، وظیفه شهرداران در زمینه متکدیان مشخص است و شهرداران استان همیشه در این حوزه پیشقدم بودند، گفت: باید براساس شاخص ها، مشخص کنیم که چه میزان بودجه در اختیار شهرداران قرار می گیرد از این رو با هماهنگی معاونت عمرانی استانداری مشخص این امر تعیین خواهد شد.

وی تاکید کرد: برای ساماندهی حاشیه نشینی مستمرا جلساتی از سوی فرمانداران تشکیل شود و استاندار به دنبال جمع بندی جلسات به صورت مستمر هستند و این گزارش ها به ایشان ارائه می شود.

این مسئول با اشاره به اینکه سال 95 را به برنامه ریزی دقیق برای پایان حاشیه نشینی در شهرهای مازندران قرار داده شده است، یادآور شد: مناطق حاشیه نشین براساس مولفه هایی که بهزیستی تعریف کرده پاکسازی شود و تا پایان 95 حاشیه نشینی در شهرستان های استان نداشته باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.