ممنوعیت های پلیس برای سیزده بدر

31-104.jpgرییس پلیس پایتخت از آمادگی کامل تمام نیروهای این پلیس تا پایان تعطیلات نوروز خبر داد و گفت: ماموران پلیس تهران بزرگ برای تامین امنیت تفرجگاه‌ها در کلیه بوستان‌ها و پارک‌های جنگلی مستقر هستند و روز طبیعت را در کنار مردم برای تامین امنیت آنها سپری می‌کنند.

سردار حسین ساجدی‌نیا با اشاره به پیش بینی‌های پلیس پایتخت برای روز طبیعت، گفت: باتوجه به اینکه اغلب شهروندان به همراه خانواده‌های خود در روز سیزدهم فروردین از منازل خود خارج و برای تفریح و شادی به دل طبیعت و پارک ها و تفرجگاه ها می روند، از این رو برقراری و حفظ امنیت و آرامش از حساسیت ویژه ای برخوردار است و پلیس نیز برای پیشگیری از وقوع هر جرمی تدابیر لازم را برای ایجاد فضایی سالم توام با امنیت و آرامش برای شهروندان اندیشیده و با آمادگی کامل، ماموریت روز 13 فروردین ماه را انجام خواهد داد.

وی با بیان اینکه ماموران پلیس پایتخت برای تامین امنیت تفرجگاه‌ها در کلیه بوستان ها و پارک های جنگلی مستقر هستند و روز طبیعت را در کنار مردم برای تامین امنیت آنها سپری می کنند، افزود: همچنین در پارک‌های بزرگ علاوه بر استقرار ایستگاه‌ها، گشت‌های پلیس به صورت پیاده و خودروئی فعال هستند.

ساجدی نیا تصریح کرد: ماموران پلیس راهور نیز در مبادی ورودی و خروجی پایتخت و تفرجگاه‌ها مستقر هستند و پیش بینی می‌کنیم ترافیک پارک‌های جنگلی همزمان با بازگشت مردم، اندکی افزایش یابد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در صورت لزوم در روز طبیعت، از گشت‌های هوایی نیز به منظور کنترل تفرجگاه‌ها، پارک‌ها و سطح معابر استفاده خواهیم کرد.

وی با تاکید بر ضرورت همکاری شهروندان تهرانی با پلیس و پرهیز از هرگونه پارک حاشیه‌ای مشکل‌زا همچون پارک‌های دوبله و مورب گفت: آنچه برای ما مهم است چیدمان مناسب خودروها در ورودی‌ها و خروجی‌ها و همچنین معابر حاشیه‌ای بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها به منظور جلوگیری از به وجود آمدن گره‌های ترافیکی و مشکل آفرین برای شهروندان است. از این رو مامورین ما با مدیریت پارک خودروها با هرگونه پارک حاشیه دوبله و مورب برخورد خواهند کرد.

ساجدی‌نیا افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ضمن اینکه تردد هرگونه کامیون و وسائل نقلیه سنگین از ساعت 6 صبح جمعه 13 فروردین تا ساعت 24 در معابر پایتخت ممنوع است، با وانت‌بارهایی که در روز طبیعت اقدام به حمل مسافر در قسمت بار می‌کنند به شدت برخورد می شود و از ادامه تردد و طی مسیر آن‌ها نیز ممانعت بعمل خواهد آمد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان با اشاره به اینکه در مقاطعی از روز 13 فروردین، امکان اعمال محدودیت ترافیکی در برخی از معابر حاشیه‌ای بوستان‌ها وجود خواهد داشت، خواستار توجه مردم به تذکرات پلیس و همکاری شهروندان با عوامل انتظامی و راهنمائی و رانندگی شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.