احداث کارخانه زباله‌سوز در قائم‌شهر توسط شرکت‌های ایتالیایی

خبرگزاری فارس: مذاکره با شرکت‌های ایتالیایی ـ ایرانی برای احداث کارخانه زباله‌سوز در قائم‌شهر

شهردار قائم‌شهر از مذاکره با شرکت‌های ایتالیایی ـ ایرانی برای احداث کارخانه زباله‌سوز در این شهر خبر داد و گفت: مقرر شد کارخانه زباله‌سوز در زمینی به مساحت 15 هزار متر مربع احداث شود.

به گزارش دریانیوز از قائم‌شهر، سید علی حجازی عصر امروز در جلسه مذاکره با یک شرکت ایتالیایی ـ ایرانی برای ساخت کارخانه زباله‌سوز در این شهر، درباره معضل زباله و چاره‌اندیشی برای دفع آن بیان داشت: زباله یکی از مهم‌ترین و در عین حال بزرگ‌ترین فرآورده پسماند خانواده‌های ایرانی است که امروزه برخلاف گذشته به معضل جدی در همه شهرهای کشور تبدیل شده است.

وی ادامه داد: در شهرستان قائم‌شهر از جمعیت 300 هزار نفری و در شرایط عادی حدود 250 تن زباله در روز تولید می‌شود که این امر از سرانه پیش‌بینی شده نیز بالاتر و نیازمند توجه جدی خانواده‌ها و فرهنگ‌سازی درست است.

حجازی افزود: شورای اسلامی شهر و شهرداری برای برون‌رفت از چالش زباله و پسماند، اقدامات جدی در پیش‌رو دارد و در همین راستا با شرکت‌های ایتالیایی ـ ایرانی مذاکراتی انجام داد.

شهردار قائم‌شهر از حضور یک تیم از شرکت‌های ایتالیایی ـ ایرانی در شهرداری خبر داد و بیان کرد: این تیم برای انجام مذاکره و ارائه پیشنهاد آخرین تکنولوژی زباله‌سوز حضور یافتند و مذاکراتی در این‌باره انجام شد.

وی تصریح کرد: طرف مذاکره‌کننده کنسرسیومی مشترک از شرکت OTC و شرکت چیکو ایتالیا است که در کار تولید توربو کمپرسور و دستگاه‌های زباله‌سوز به شیوه بی‌هوازی بوده که تاکنون این پروژه در شهرهای بیروت لبنان و تعدادی از شهرهای ایتالیا نصب شده است.

حجازی ادامه داد: تکنولوژی پیرولیز در صنعت زباله‌سوزی به تولیدات برق، خاکستر زغالی و موادی که در صنایع تولید بتن و آسفالت کاربرد داشته، می‌پردازد.

وی در پایان گفت: مقرر شد در زمینی به مساحت 15 هزار متر مربع و پس از ارائه اطلاعات، تنظیم توافق‌نامه و اخذ مجوزهای لازم برای احداث کارخانه اقدام شود.

در این جلسه رئیس شورای اسلامی قائم‌شهر به همراه دیگر اعضای شورا حضور داشته و در ادامه هر یک از اعضای شورا به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.

در پایان جلسه طرف مذاکره‌کننده برای بررسی بیشتر پروژه به محل دفن زباله فعلی رفته تا از نزدیک با این موضوع آشنا شوند.

منبع: فارس

یک دیدگاه برای "احداث کارخانه زباله‌سوز در قائم‌شهر توسط شرکت‌های ایتالیایی"

  1. زباله سوز در نزديكي نوشهر كه در حال ساخت بود چه شد و چرا پروژه ي مشابهي در ساري به سر انجام نرسيد ؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.