مازندران: تولد نوزاد داخل هلی کوپتر

سخنگوی مرکز مدیریت فوریت های پزشکی 115 مازندران از زایمان مادر باردار بلده ای در بالگرد این مرکز هنگام انتقال به بیمارستان خبر داد.

زکریا اشکپور شنبه شب گفت : برای رساندن این مادر 28 ساله ساکن بخش کوهستانی بلده شهرستان نور به خاطر سخت گذر بودن منطقه و طولانی بودن راه تا بیمارستان با توجه به شرایط خاص از اورژانس هوایی درخواست کمک شده بود که یک تیم تکنسین با بالگرد به منطقه اعزام شدند.

وی افزود : تکنسین های اورژانس پس از آن که بیمار را سوار بالگرد کردند و در مسیر رساندن به بیمارستان شهرستان آمل در حال پرواز بودند ، نوزاد عجول این مادر جوان دیده به جهان گشود.

اشکپور گفت : برای این مادر باردار که به علت درد پیش از زایمان به درمانگاه بلده مراجعه کرده بود ، توسط خانواده اش از اورژانس هوایی آمل درخواست کمک شده بود.

وی افزود: با توجه به حال نامساعد مادر، نارس بودن نوزاد و فاصله زیاد تا بیمارستان بلافاصله اورژانس هوایی به پرواز در آمد و مادر و نوزاد را در مسیر محور هراز از آمبولانس تحویل گرفت و با مراقبت کامل به بیمارستان امام علی (ع) آمل منتقل کرد.

وی ادامه داد: در پیگیری های پس از انتقال به بیمارستان آمل، وضعیت عمومی مادر و نوزاد طبیعی اعلام شد و این مادر 28 ساله نخستین نوزاد دختر خود را یک ماه زودتر به دنیا آورد.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.