صرفه جویی یکهزار میلیارد ریالی در صنعت برق مازندران

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران گفت که با کاهش دو درصدی تلفات برق ، یکهزار میلیارد ریال در صنعت برق استان صرفه جویی شد .

قاسم شهابی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران هزینه صرفه جویی به ازای هر یک درصد کاهش تلفات برق در این صنعت را 500 میلیارد ریال اعلام کرد .
وی گفت : سال گذشته در مازندران تلفات برق از رقم 16 و هشت دهم درصد به 14 و 9 دهم درصد کاهش یافت .
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران جلوگیری از بروز عوامل فنی و غیر فنی را تاثیر گذار بر تلفات برق دانست و ادامه داد : سال گذشته تلاش های زیادی برای کنترل این عوامل صورت گرفت .
وی عوامل فنی تاثیر گذار در تلفات برق را از بین رفتن سیستم های برق رسانی همچون سیم بر اثر گرما و نامناسب بودن دستگاه های برق رسان اعلام کرد و افزود : شرکت توزیع نیروی برق مازندران برای این منظور اقدامات بهسازی و بهینه سازی شبکه های برق را با اجرای طرح ها در دست اقدام دارد .
شهابی گفت : 29 مانور عملیاتی به استعداد حدود سه هزار نیرو برای اصلاح خطوط انتقال برق به عنوان یکی از اقدامات برای بهسازی شبکه در مازندران در سال گذشته انجام شد .
وی با اشاره به وجود 450 خط اصلی برق ( لیدر ) در شبکه توزیع نیروی برق مازندران ، ادامه داد : با انجام این مانورها ، 40 درصد ناپایداری، قطعی برق و خاموشی در این شبکه برطرف شد .
**غلبه عوامل غیر فنی بر عوامل فنی در بروز تلفات برق مازندران
شهابی از عوامل غیر فنی تلفات برق با نام دیگر عوامل انسانی یاد کرد و گفت : این عامل اصلی ترین ورود فشار به حجم شبکه برق رسانی و تلفات مازندران شده است .
وی از دستکاری و گرفتن انشعاب غیر مجاز از کنتورهای برق را عامل غیر فنی تلفات در شبکه توزیع برق مازندران یاد کرد و افزود : با اقدامات نظارتی پارسال ، بسیاری از این موارد شناسایی و با آنها برخورد قضایی شد.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران از تلاش برای نظارت بیشتر مناطق به منظور جلوگیری از دستکاری و برق دزدی در استان خبر داد و گفت که سرکشی گروه های نظارتی برای این منظور بیشتر خواهد شد .
** پیش بینی 400 میلیارد ریال اعتبار برای افزایش پایداری شبکه برق مازندران
شهابی از آماده شدن طرح افزایش پایداری در شبکه برق مازندران خبر داد و گفت که برای اجرای این طرح پیش بینی می شود 400 میلیارد ریال اعتبار نیاز است .
وی ادامه داد : با اجرای این طرح پایداری فشار برق در فصول و ساعات پرمصرف بویژه فصل گرم سال فراهم می شود .
به گفته مدیر عامل شرکت توزیع برق مازندران کاهش زمان دریافت کنتور برق از حدود دو سال به شش ماه از جمله خدمات ویژه استان به مشترکان است .
وی همچنین کاهش متوسط واگذاری انشعاب برق از 19 روز در سال گذشته به 11 روز را از دیگر اقدامات و کارهای شرکت توزیع برق مازندران دانست .
شهابی همچنین از مردم خواست تا درخواست کنتور را قبل از اتمام مراحل ساخت به ادارات برق شهرستان ارائه دهند و گفت : با اعلام زمان مناسب ، کنتور برق در پایان مراحل ساخت به مشترکان تحویل داده می شود .
وی از اعمال پاداش برای صنایعی که مصرف درست برق دارند ، خبر داد و افزود : سالانه هشت تا 9 میلیارد ریال از این بخش به صنایع استان پاداش داده می شود .
یک میلیون و 240 هزار مشترک زیر پوشش شرکت توزیع نیروی برق مازندران هستند .

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.