خسارت بارندگی اخیر به شالیزارهای آمل

حدود 15هزارهکتار از شالیزارهای این آمل درپی بارش های چندروزه هفته گذشته دچار خسارت ( ورس) خوابیدگی شالی به سطح زمین شده است
 بارندگی اخیر به 15 هزار هکتار از شالیزارهای آمل خسارت زد .
مدیرجهادکشاورزی آمل صبح امروز به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت : حدود 15هزارهکتار از مجموع 35درصد شالیزارهای این شهرستان درپی بارش های چندروزه هفته گذشته دچار خسارت ( ورس) خوابیدگی شالی به سطح زمین شده است.
سیدحسین اسلامی افزود: پیش از بارش باران هفته گذشته درمازندران، شرایط رشد شالی به صورت طبیعی ومطلوب بوده و در وضعیت پر کردن دانه ها و طلایی شدن خوشه ها قرار داشت اما با بارش های متوالی و وزش باد نیمه دوم تیر شالیزارهای آمل دچار ورس (خوابیدگی) شد که این وضعیت درکاهش عملکرد تولید محصول درواحد سطح تاثیر زیادی دارد .
وی به شالیکاران خسارت دیده آملی توصیه کرد برای دریافت غرامت بیمه محصولات زراعی هرچه زودتر به صندوق بیمه محصولات کشاورزی در بانک کشاورزی آمل مراجعه کنند.
 به گفته مدیرجهادکشاورزی آمل، سطح زیرکشت شالی امسال در شالیزارهای این شهرستان بیش از37هزارهکتار  است که نخستین برداشت مکانیزه محصول شالی نیز دیروز در روستای ” درزی کلا” از توابع بخش دابودشت شهرستان آمل انجام شد.
اسلامی با اشاره به اینکه امسال در بیش از32هزارهکتار از شالیزارهای این شهرستان ارقام محلی طارم و بقیه نیز ارقام پرمحصول کشت شده است، پیش بینی کرد، حدود 200هزارتن شلتوک از شالیزارهای آمل امسال برداشت شود.
درشهرستان آمل با بیش از 50هزارهکتار سطح زیرکشت، سالانه بیش از یک میلیون تن انواع محصولات کشاورزی تولید وبه بازارهای مصرف داخل وخارج از کشور ارسال می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.