خرید تضمینی کلزا در شمال کشور

گندم

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور گفت: با ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی، شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران و به تبع آن شرکت غله و خدمات بازرگانی خرید تضمینی کلزا در سال ۹۵ را بر عهده گرفته است.

به گزارش دریا نیوز به نقل از خبر ارسالی روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور، رمضان‌علی ملک اظهار داشت: خرید تضمینی کلزا در سال 95 در راستای سیاست‌های حمایتی دولت و به‌منظور توسعه کشت دانه‌های روغنی و حمایت از تولید کنندگان توسط شرکت غله صورت خواهد پذیرفت.

وی افزود: زمان خرید دانه کلزا در استان مازندران از 15 اردیبهشت شروع و تا 10 خرداد ادامه می‌یابد. با توجه به پیش بینی‌های جهاد کشاورزی انتظار می‌رود حدود 10 هزارتن دانه کلزا در استان خریداری شود.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور به قیمت خرید دانه کلزا اشاره کرد و گفت: قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم دانه کلزا با 2 درصد ناخالصی و 10 درصد رطوبت 25 هزار و 300  ریال در مراکز خرید، تا 10 درصد ناخالصی و 20 درصد رطوبت قابل خریداری است.

ملک افزود: به ازای هر درصد افت رطوبتی بالای 10 درصد و افت ناخالصی بالای دو درصد به نسبت از وزن محصول کلزا تحویلی کسر و بهای آن محاسبه و پرداخت خواهد شد.

وی بیان کرد: برای هر درصد افت رطوبتی کمتر از ده درصد و افت خالص کمتر از 2 درصد به همان نسبت به وزن محصول کلزای تحویلی اضافه و بهای آن محاسبه خواهد شد.

ملک به سطح زیرکشت تولید کلزا در استان اشاره کرد و گفت: 5 هزار هکتار از اراضی استان به عنوان سطح سبز کلزا در سال 94 به تولید این محصول اختصاص یافته است.

وی افزود: بهشهر، نکا، میاندورود، آمل و ساری بیشترین سطح سبز تولید کلزا را برخوردار بوده و با توجه به شرایط آب و هوایی انتظار می‌رود کلزای تولیدی سال 95 از نظر کمی و کیفی نسبت به سال 94 افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور تصریح کرد: شرکت غله تمهیدات لازم را جهت آمادگی مطلوب برای آغاز خرید تضمینی دانه کلزا با بسیج تمامی امکانات خود انجام خواهد داد.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.