حمله یک کارشناس به سرمربی تیم ملی والیبال/ پیشنهاد سیچلو بعد از عزل کواچ

به گزارش تابناک ورزشی، ناصر شهنازی در گفتگو با مهر درباره شرایط تیم ملی والیبال در جام جهانی عنوان کرد: واقعیت این است که در جام جهانی چه به لحاظ کیفی و چه کمی خروجی خوبی نداشتیم. این موضوع را باید در چند بخش مورد ارزیابی قرار داد. قبل از هر چیزی باید بگویم که اگر تحلیلی در این باره انجام می‌گیرد برای این است که والیبال باعث غرور مردم ایران شده و همه دوست دارند این رشته به المپیک برود و نتایج خوبی را کسب کند.وی ادامه داد: وقتی ما می‌بینیم موسوی در چنین شرایطی که تیم ملی داشت بهترین مدافع جام جهانی شده است بنابراین باید پذیرفت تیم ایران ضعف بازیکن ندارد. مردم ما زمانی که تیم ملی خوب می‌باخت هم از این تیم تقدیر می‌کردند ولی حالا چه اتفاقی رخ داده که تیم خوب بازی نکرده و تا امتیازات پایانی آن جنگندگی لازم وجود نداشته است.

این کارشناس والیبال با بیان اینکه بازیکنان نیاز به تعلیم روز دنیا را دارند، گفت: باید دید که آیا در بخش‌های تاکتیکی و روحی و جسمی کارها بر اساس علم روز انجام گرفته یا خیر که اگر اینگونه بوده پس چرا در پروسه مسابقات عاجز ماندیم. ما در این بخش کاملا ضعف داشتیم و من مطمئن هستم که برنامه‌ریزی برای حضور در مسابقات، تاکتیک‌ها و ریکاوری ذهنی خوب نبوده است.

مربی پیشین تیم ملی والیبال در ادامه صحبت‌هایش کادر فنی تیم کشورمان را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: کادر فنی تیم ملی نشان داد در برنامه ریزی تمرین مشکل دارد. اگر آنها دچار افت تاکتیکی و ذهنی می‌شدند نشان می‌داد که کواچ برنامه نداشته یا از اجرای برنامه‌های خود عاجز بوده است که من مطمئن هستم وی نتوانسته برنامه روز دنیا را برای تیم ملی پیاده کند.

شهنازی به ارتباط بین بازیکنان و سرمربی تیم ملی نیز اشاره کرد و یادآور شد: در این بین نقش فدراسیون نیز مهم است. فدراسیون والیبال در یکسال اخیر در رده‌های مختلف ملی تصمیم‌های احساسی یا رابطه‌ای گرفته است. من کاری به سال‌های قبل ندارم چرا که تصمیم ها عمدتا خوب بودند. البته آوردن کواچ بجای ولاسکو کاملا اشتباه بوده است. ما باید کسی را می‌آوردیم که در سطح اول دنیا باشد و اصرار بر ماندن کواچ هم جالب توجه بود و این قابل بررسی است.

مربی پیشین تیم ملی تاکید کرد: حالا بهترین موقعیت است که فدراسیون والیبال نگرشی بر عملکرد تیم ملی داشته باشد. به نظرم صد در صد باید کواچ عوض شود و یک مربی با رزومه قوی را برای تیم ملی در کوتاه مدت انتخاب کنند. اگر یک مربی بزرگ دنیا را بیاوریم که عالی است در غیر اینصورت به نظرم مربی مثل سیچلو بهتر از کواچ است چون بازیکنان از وی شناخت دارند و علم روز دنیا را هم دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.