توزیع سبد غذایی ماه رمضان از سوی کمیته امداد مازندران

مدیرکل کمیته امداد مازندران از توزیع 24 هزار سبد غذایی بین نیازمندان و مددجویان تحت پوشش این نهاد در ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش دریانیوز تیمور طهماسب‌پور در حاشیه دیدار با خانواده‌های مددجو و بدسرپرست کمیته امداد این شهرستان که با حضور امام جمعه نوشهر، نماینده مردم نوشهر در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل گمرکات استان مازندران، فرماندار نوشهر و تنی چند از مسئولان شهرستانی انجام شد در جمع خبرنگاران از توزیع سبد غذایی در ماه رمضان امسال خبر داد و اظهار کرد: در این طرح و در فاز اول 24 هزار سبد غذایی تحویل خانواده‌های نیازمند تحت پوشش کمیته امداد در مناطق محروم داده می‌شود و افزایش میزان توزیع سبد غذایی نیازمند مشارکت و کمک های مردمی است.

وی با بیان اینکه برای هفته اکرام و ایتام نیز برنامه‌های خوبی تدارک دیده شده است، افزود: طرح حامی یابی مانند سال‌های گذشته اجرا می‌شود و امیدواریم مردم همچون همیشه در این طرح مشارکت کنند حامی یتیمان و بیماران صعب العلاج شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان مازندران با اشاره به اینکه توانمندسازی محور اصلی برنامه‌های کمیته امداد در زمینه‌های گوناگون فرهنگی، فکری و اقتصادی است، گفت: تعداد 10 هزار و 500 دانش آموز و دانشجو تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند و نه تنها با آنها به صورت بنیانی در موضوعات مختلف آموزشی مانند فرهنگ کار و قناعت پیشگی کار می‌شود بلکه در زمینه باورهای دینی هم اقدامات بسیار خوبی انجام می‌شود تا حال و هوای فقر بر آنها غلبه نکند.

وی از اجرای طرح مفتاح الجنه در طول ایام ماه مبارک رمضان در سراسر مازندران خبر داد و تصریح کرد: در این طرح به همراه مسئولان و خیرین با خانواده‌‌های مددجویان دیدار می‌کنیم و مسائل و مشکلات آن‌ها در حوزه‌های مختلف در حد توان برطرف می‌شود.

طهماسب‌پور خاطرنشان کرد: بسیاری از خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد که پیش از ماه رمضان از داشتن مسکن محروم بودند به برکت همین طرح مفتاح الجنه اکنون صاحب مسکن شدند و بنابراین از مسئولان و خیرین انتظار می‌رود این دیدارها را در طول ایام سال انجام دهند و در حد توان مشکلات نیازمندان و خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد را برطرف کنند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 400 واحد مسکونی برای مددجویان و نیازمندان تحت پوشش در سطح استان مازندران احداث شد و در اختیارشان قرار گرفت، اظهار کرد: بیش از سه هزار واحد حمام و سرویس بهداشتی نیز احداث شد.

مدیرکل کمیته امداد استان مازندران همچنین با اشاره به اینکه دو هزار بیمار صعب ‌العلاج تحت پوشش کمیته امداد از خدمات موردنیاز بهره‌مند می‌شوند، تصریح کرد: مدعی حل تمامی مشکلات مددجویان و نیازمندان این نهاد نیستیم ولی همین که نور امید در خانواده درخشش می‌گیرد و سبب توانمندسازی می‌شود بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه هر سال تعداد زیادی از فرزندان مددجویان از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی فارغ التحصیل می‌شوند، افزود: در بحث توانمندسازی این افراد، آموزش عمومی و حرفه‌ای در دستور کار قرار دارد به طوری که در سال قبل موفق شدیم برای 5 هزار و 600 نفر طرح خوداشتغالی ارائه کنیم و همه آنها نیز مشغول به کار شدند.

طهماسب‌پور در پایان از پرداخت 73 میلیارد و 900 میلیون تومان وام قرض‌الحسنه در راستای اجرای طرح‌ها اشتغال‌زایی و توانمندسازی مددجویان در مازندران خبر داد و گفت: تمامی آموزش‌های ما برای اجرای این طرح‌ها رایگان است و طرح‌ها باید توجیه اقتصادی به همراه داشته باشند و ما برای جلوگیری حداکثری از راکد ماندن طرح‌ها، به مدت 5 سال نظارت بر آن داریم.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.