براری: نیاز به آرامش داریم، نه حاشیه

وزنه‌بردار دسته 105 کیلوگرم کشورمان گفت: هیئت وزنه‌برداری استان مازندران هیچ جایگزینی برای من، بهداد سلیمی و بهادر مولایی ندارد چون حمایتی از وزنه‌برداران نمی‌کند.

محمدرضا براری در خصوص شرایط بدنی خود اظهار داشت: با تمریناتی که انجام دادم به 90 درصد آمادگی رسیده‌ام. در این مدت باقی مانده به مسابقات آسیایی، تمرینات سنگینی انجام می‌دهیم و در تلاش هستم رکورد خوبی بزنم تا از عنوان قهرمانی‌ام در سال گذشته‌ دفاع کنم.

وی با اشاره به مشکلات ملی‌پوشان وزنه‌برداری تصریح کرد: امیدوارم در سال جدید شرایط مالی فدراسیون خوب شود تا المپیکی‌ها و غیر المپیکی‌ها که اکثراً وضعیت مالی خوبی ندارند شرایط‌شان بهتر شود. امیدوارم قول‌هایی که وزارت ورزش به فدراسیون داده عملی شود تا ما بدون دغدغه تمرین کنیم.

براری در پاسخ به این سؤال که آیا از طرف هیئت استان حمایت می‌شود یا خیر، خاطرنشان کرد: عباس رحیمی (رئیس هیئت وزنه‌برداری استان مازندران) چه قبل از المپیک و چه بعد از المپیک و حتی الان که در اردو تیم ملی هستم اصلاً پیگیر تمرین یا اینکه آیا مشکلی دارم، نیست.

وی تأکید کرد: من به عنوان نماینده مازندران دوست دارم در مسابقات قهرمانی کشور وزنه بزنم اما هیچ اطلاعی به من ندادند و وزنه برداری را جایگزین من کردند که حتی نتوانست ورودی مسابقات قهرمانی کشور را کسب کند. به گفته خود مسئولان هیئت، هیئت وزنه‌برداری مازندران با فدراسیون مشکل دارد اما با وزنه‌بردارانش خوب است. در صورتی که اینگونه نبوده؛ من و بهادر مولایی حتی قبل از المپیک هم با رحیمی مشکل داشتیم و با رئیس تربیت بدنی صحبت کردیم.

ملی‌پوش المپیکی ایران ادامه داد: من نظری دارم مبنی بر اینکه همانطور که وزنه‌بردار به کمیته انظباطی کشیده می‌شود تقاضا دارم  با رئیس هیئت هم همین‌گونه برخورد شود. بنابراین از حراست و مسئولان کمیته انظباطی فدراسیون می‌خواهم مشکل را حل کنند. ما اکنون برای مسابقات آسیایی و جهانی آماده می‌شویم و به نوعی رزومه هیئت استان هستیم اما هیچ کاری برای ما نمی‌کنند و بعد هم که مقام می‌آوریم، می‌گویند نتیجه تلاش هیئت بوده است، هیئت وزنه‌برداری مازندران هیچ جایگزینی در رده بزرگسالان برای من، سلیمی و بهادر مولایی ندارد چون هیچ گونه حمایتی از وزنه‌بردارانش نمی‌کند.

براری ادامه داد: عباس رحیمی قبل از المپیک چند بار با من و بهادر مولایی درگیر شد و ما به مدیرکل اطلاع دادیم. تا الان به خاطر المپیک و اینکه حاشیه درست نشود، حرفی نزدم اما دیگر نمی‌توانیم با این شرایط کنار بیاییم. برخی افراد به خاطر رفاقتی که با رحیمی دارند از او حمایت می‌کنند اما نمی‌دانند به وزنه‌برداری ضربه می‌زنند.

وی در پایان گفت: من و بهداد سلیمی در دوره رئیس هیئت قبلی استعدادیابی شدیم اما متأسفانه دیگر نتوانستیم وزنه‌بردار شاخص جهانی در رده بزرگسالان داشته باشیم. اگر می‌بینند وزنه‌برداری مازندران روی سکو می‌رود به خاطر این است که ما پتانسیل قهرمانی داشتیم. من از مدیرکل تربیت بدنی می‌خواهم به مشکل ما رسیدگی کند چون این همه درگیری موجب به‌هم خوردن تمرکزمان می‌شود. ما می‌خواهیم برای کشورمان مدال کسب کنیم و پرچم کشورمان را به اهتراز درآوریم. بنابراین نیاز به آرامش داریم، نه حاشیه.

منبع: میزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.