وزیر ارتباطات خبر داد

ایجاد 130 هزار شغل با اجرای طرح «تکاپو»

محمود واعظی پنج‌شنبه‌شب در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در سال 95 در زمینه اقتصاد مقاومتی جلسات متعددی برگزار شد، اظهار کرد: مازندران جزء سه استان برتر در این حوزه است و تلاش می‌کنیم بحث تولید و اشتغال نیز در این استان نهادینه شود.

وی گفت: در زمینه فناوری اطلاعات با توجه به اینکه کشور ما نیاز دارد تا فعالیت‌ها سرعت بیشتری بگیرد و بهره‌وری بالا برود از ابزار ICT باید استفاده کرد، چراکه در این حالت، سرعت کارها افزایش می‌یابد و مراجعات به ادارات کمتر می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: با استاندار مازندران، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بخش خصوصی 14 سند همکاری برای اشتغال‌زایی در مازندران امضا شد که در این‌باره شرکت‌هایی از تهران و مازندران برای سرمایه‌گذاری حاضر شدند.

وی با تأکید بر اینکه فناوری‌های پیشرفته باید عملیاتی شود و این فرهنگ در مازندران گسترش یابد، ابراز کرد: انواع فعالیت‌ها در حوزه ICT وجود دارد که گردشگری مهم‌ترین آن است.

واعظی با بیان اینکه در حال حاضر گردشگران به صورت سنتی می‌آیند و می‌روند، افزود: فناوری ICT می‌تواند در همه بخش‌ها ظرفیت‌های گردشگری مازندران را به تصویر بکشد و معرفی کند زیرا انتقال اطلاعات کار ICT است.

وی کسب و کار الکترونیکی در بخش حمل و نقل، مسکن، گردشگری و … را از ظرفیت‌های ICT دانست و اظهار کرد: در سال گذشته صد هزار شغل در حوزه ICT ایجاد شد و هدف‌گذاری ما برای سال 96 ایجاد 130 هزار شغل با استفاده از اجرای طرح «تکاپو» در سطح استان‌های کشور است که البته در این زمینه مازندران جزء استان‌های پیشرو در حوزه اشتغال ICT است.

وزیر معین دولت یازدهم در مازندران با اشاره به اینکه برای اپلیکیشن‌نویسی و خدمات در استان مازندران باید فارغ‌التحصیلان این استان را بکار بگیریم، گفت: در حال حاضر در پنج استان کشور طرح «تکاپو» را آغاز کردیم که تا پایان امسال تمامی 31 استان کشور زیر پوشش این طرح قرار می‌گیرند.

منبع:فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.