استاندار مازندران

اقامت مسافران نوروزی در مازندران ۷ درصد بیشتر شد

ساری- استاندار مازندران گفت: میزان تردد نوروزی در جاده های استان ۱۱ درصد و میزان اقامت مسافران هفت درصد رشد یافته است.

ربیع فلاح جلودار با بیان اینکه سال ۹۵ در مجموع ۴۵ میلیون نفر شب در مازندران اقامت کردند اظهار داشت: در نوروز سال جاری نیز شمار مسافران مقیم نوروزی نسبت به مدت مشابه سال قبل هفت درصد و میزان تردد ۱۱ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به فعال شدن بومگردی روستایی در استان افزود: بیش از دو میلیون و ۳۹۰ هزار نفر شب از مجموع ۹ میلیون نفر شب مسافر نوروزی استان در ییلاق و روستاها اقامت کرده اند.

استاندار مازندران با عنوان اینکه بحث ستاد تسهیلات سفر مربوط به همه زمان ها است افزود: همه فرمانداران، شهرداران و ۱۲ کمیته برای خدمات دهی به مسافران آمادگی دارد.

فلاح جلودار با اشاره به انتخابات فراروی ادامه داد: مازندران در انتخابات گذشته در بین استان های دارای دو میلیون واجد شرایط رای دادن، بالاترین رتبه را کسب کرده و ۷۳ درصد مردم در انتخابات شرکت کردند.

وی شمار داوطلبان انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی را ۱۸ هزار و ۲۶۵ نفر اعلام کرد و گفت: تمام روستاهای مازندران قابلیت برگزاری انتخابات را دارند.

استاندار مازندران با بیان اینکه شهرداری های استان هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سالانه درآمد دارند در حالی که بودجه استانی ما ۵۰۰ میلیارد تومان است گفت: دولت در سه سال ۴۵۰ میلیارد تومان به دهیاری ها کمک کردند و باید افراد متعهد و کاردان انتخاب شوند

منبع: مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.