اعلام دستمزد کارگران در سال 95 + جدول

شورای عالی کار (بامداد چهارشنبه) با افزایش ۱۴ درصدی حداقل حقوق ۱۳ میلیون کارگر ایرانی برای سال ۹۵ موافقت کرد.

خبرگزاری فارس: دستمزد سال ۹۵ کارگران ۱۴درصد افزایش یافت/مجموع حداقل دریافتی متأهلین از مرز یک میلیون تومان گذشت + جدول

بامداد چهارشنبه نشست شورای عالی کار با توافق بر سر افزایش 14درصدی حقوق کارگران در سال 95 ، به پایان رسید.

با این حساب حداقل حقوق کارگران که در سال 94 ، مبلغ 712425تومان بود با افزایش 14درصدی ، به 812165 تومان در سال 95 افزایش می‌یابد.

براساس این گزارش در این نشست که ریاست آن را وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برعهده داشت، رئیس سازمان تأمین اجتماعی، معاونان وزرای صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی حضور داشتند. علاوه بر این نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی هم به عنوان دو ضلع دیگر شورای عالی کار در این نشست به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

این نشست از ساعت 18 بعدازظهر روز سه‌شنبه آغاز به کار کرد و تشکل‌ها پس از شام کاری بحث و تبادل‌نظر درباره تعیین مزد را ادامه دادند.

دولت و کارفرمایان در اواسط چانه‌زنی خود پیشنهاد افزایش 12 درصدی را مطرح کردند اما نمایندگان کارگری روی رقم 15 درصد برای افزایش حداقل مزد سال  95 تأکید داشتند.

براساس این گزارش همچنین در این نشست، حق مسکن بدون تغییر همان 20 هزار تومان، بن کارگری 10 هزار تومان بدون تغییر و پایه سنوات نیز همان ماهانه رقم 30 هزار تومان باقی ماند که روزانه هزار تومان محاسبه خواهد شد.

حداقل دستمزد در سال 1395روزانه 270722 ریال تعیین شد.

*جدول تغییرات مزد سال 95 کارگران

بسته کامل دستمزد سال 1395 کارگران کشور
عنوان رقم به تومان
حداقل مزد 812.165
بن نقدی(خواروبار) 110.000
حق مسکن 20.000
حق پایه سنوات روزانه 1.000
حق اولاد/یک فرزند 81.216
جمع دریافتی افراد متاهل تک فرزند 1.053.380
جمع دریافتی افراد مجرد 972.165
حداقل مزد روزانه 27.072

منبع: فارس

۴ دیدگاه برای "اعلام دستمزد کارگران در سال 95 + جدول"

 1. متاسفم برای جامعه کارگری ؛ که خودم جزیی از آنها هستم و با مدرک فوق لیسانس نمایندگانی بی کفایتی داریم که هر ساله همین روند تکراری را پشت سر می گذارند و فکر میکنند بار مسئولیتشان از دوششان برداشته شده . چطور در اوضاع و شرایط بد اقتصادی کارمندان دولت 12 % افزایش پیدا میکند که این افزایش با تسطیح کردن در آیتم های فیش حقوقیشان رقمی معادل افزایش امسال 4 کارگر است یعنی افزایش یک کارمند 4 برابر یک کارگر است . بعد شما دل ما جامعه کارگری رو با افزایش 20 هزار تومان مسکن و 100 تومان پایه حقوق خوش کردید .این اصلا انصاف و عدالت نیست امیدوارم که خداوند افراد بی مسئولیت و ترسویی که لیاقت دفاع از حقوق کارگران را ندارند زودتر به جایگاه اصلیشون برسونه چه در زندگی شخصی چه در زندگی اجتماعی .
  کجاست اون بسته رفاهی کارگری
  کجاست اون افزایش 2 میلیونی
  کجاست اون محاسبات ریز برای اقلام مورد نیاز خانوار کارگری ….
  به نظر من مسئولین کارگری برای تعیین حقوق سال 96 زحمتی نکشن چون خود دولت تدبیر و امید برای حقوق تصمیماتشو گرفته و خواهد گرفت و به شلوغ کردن شما هم احتیاجی نداره

 2. واقعا بااین حقوق فکرمیکنید زندگی برای ما کارگرها شدنی است فقط بدانید که خدایی هم هست ما که از خدای خودمان حقوقمان رامیگیریم شما به فکر آخرتتان باشید متاسفم برای همه دستندرکاران

 3. آیا خانواده وزیر یا نماینده در این کشور زندگی نمیکنن؟ و از قیمتها و اجاره بها مسکن خبر ندارند. مطمین باشند روزی جایی باید جواب این بی عدالتی را بدهند.
  کشوری که همیشه دم از عدالت ورفتارهای امام علی (ع) صحبت میشه این همان عدالت علی (ع) است
  یادشان باشد زمان امام خمینی امام فرمود باید به قشر کار کر توجه بیشتر بشود.چون تمام کار وزحمت این مملکت روی دوش کارکران است

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.