اعتراض رانندگان تاکسی به دوگانگی تصمیم‌گیری‌ها در آمل

 رانندگان تاکسی در آمل در اعتراض به جریمه اداره تعزیرات این شهرستان در برابر افزایش نرخ کرایه تجمع کردند.

پس از آن که شهروندان و رسانه ها از افزایش بی رویه و خودسرانه کرایه تاکسی در شهر آمل گلایه کردند این بار رانندگان تاکسی این شهر با تجمع در ایستگاه ها و مقابل فرمانداری این شهرستان، اعتراض خود را به عدم مدیریت سازمان تاکسیرانی بر این قشر اعلام کردند.

این رانندگان که خطوط مختلف تاکسیرانی آمل بودند اعلام کردند: تغییرات پی در پی در مدیریت تاکسیرانی آمل موجب شده است که به مشکلات رسیدگی نشود؛ مدیریت تاکسیرانی آشنایی با مشکلات رانندگان ندارد.

این افراد با اشاره به اینکه در روزهای گذشته از سوی تعزیرات آمل به دلیل افزایش نرخ کرایه ها جریمه شدند، می گویند:  با امسال سه سال است که نرخ کرایه ها به صورت غیررسمی به رانندگان اعلام می شود و سه سال است که برچسب قیمت ها را به تاکسی ها نداده اند و هر ساله به صورت شفاهی دستور افزایش کرایه ها را می دهند.

این رانندگان ادامه دادند: امسال تعزیرات هر راننده تاکسی را 20 تا 100 هزار تومان به دلیل افزایش کرایه جریمه کرد و می گویند نرخ اعلام نشده است اما عضو شورای شهر آمل و نماینده شورا در تاکسیرانی به به نمایندگان ما گفت که در شورا تصویب شده و می توانید کرایه ها را افزایش دهید اما چون در فرمانداری تصویب نشده است تعزیرات ما را جریمه می کند.

رانندگان تاکسی در آمل با بیان اینکه ما چه کنیم که مسئولان نمی توانند تصمیم گیری کنند و اگر غیرقانونی بوده چرا عضو شورای شهر به ما گفت انجام دهید، افزودند: بیمه و مطالبات مربوط به انتخابات رانندگان تاکسی نیز مورد بی توجهی قرار گرفته است؛ هنوز حق الزحمه روز انتخابات رانندگان را نداده اند و بیمه بیش از 116 نفر از رانندگان تاکسی نیز حذف شده است و کسی پاسخگو نیست.

به گفته این رانندگان دادن مجوز تاکسی خطوط ویژه برای حضور در شهر موجب افزایش تعداد تاکسی ها، گلایه شهروندان و کاهش درآمد رانندگان تاکسی شده است؛ تاکسیرانی با دریافت مبلغی تاکسی خطوط ویژه را به شهر می فرستد که با این وجود هم ترافیک شهر افزایش پیدا می کند و هم درآمد رانندگان کمتر شده است.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.