استقبال سرمایه گذاران خارجی در مازندران رضایت بخش است

استاندار مازندران، استقبال هیئتهای خارجی در خصوص سرمایه‌گذاری را در استان بسیار رضایت‌بخش برشمرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ربیع فلاح جلودار شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری، ضمن تبریک هفته دولت و دهه کرامت اظهار داشت: این هفته فرصت مناسبی است تا مدیران دستآوردها و عملکردها را به استحضار مردم برسانند.

فلاح تصریح کرد: علیرغم وجود مشکلات اقتصادی، کاهش درآمدهای دولت و تخصیص‌های کمی که به استان شده ولی در سال گذشته ۴۷۱ میلیارد تومان در بخشهای مختلف اجرایی و افتتاح طرح‌ها هزینه شد.

وی با بیان این‌که ۱۲۰ طرح در دهیاری‌ها باارزش ۱۳ میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح ‌شده گفت: در سال ۹۴ با وجود مشکلات زیادی که در پرداخت یارانه‌ها وجود دارد و با توجه به مشکلات پرداختی، تاکنون ۲۵ درصد اعتبارات عمرانی پرداخت‌شده است.

فلاح با اشاره به این‌که نباید از خرانه دولت انتظار زیادی داشت افزود: با فرصت‌های خوبی که اتفاق می‌افتد و با لغو تحریم‌ها، سرمایه‌گذاری‌های خوبی انجام خواهد شد که تاکنون نیز بیش از هفت میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خصوصی انجام‌شده است.

نماینده عالی دولت در مازندران گفت: تاکنون از بودجه استانی دفاع کرده ایم ولی به لحاظ عقب‌افتادگی، این اعتبارات جوابگوی استانی که با توجه به شرایط و ظرفیت‌های فراملی به توجه ملی نیاز دارد، نبوده‌ است.

استاندار مازندران تأکید کرد: امیدواریم با رویکرد دولت تدبیر و امید و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی عقب‌ماندگی استان جبران شود، چراکه ما راهی به‌جز مشارکت جدی بخش خصوصی نداریم.

وی بابیان این‌که مازندران دارای طرح‌های نیمه‌تمام است افزود: ما انتظار داریم از سهم خزانه به استان اعتبار بیشتری اختصاص یابد

ربیع فلاح جلودار تأکید کرد: در بخش سرمایه‌گذاری در طرح‌های نیمه‌تمام توسط بخشهای خصوصی باید سود راضی‌کننده و امنیت لازم به سرمایه‌گذاران داده شود.

وی بابیان این‌که باید سیاست‌های دولت در سال ۹۴ دنبال شود افزود: زمینه‌هایی مثل ایجاد ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از برنامه‌های ما برای توسعه استان بوده است که در این زمنیه نیاز به همکاری بانک‌ها داریم.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: در سال ۹۳ بانک‌ها امکان و شرایط را برای اعطای تسهیلات در اختیار ورزش و جوانان گذاشتند که در این زمینه ۲۲ میلیارد تومان برای ورزش اعتبار در نظر گرفته شد و تاکنون  ۱۶ میلیارد تومان آن پرداخت‌شده است.

فلاح جلودار، بیان داشت: در روستاها و شهرهای ما تعداد تحصیل‌کرده‌های زیادی وجود دارد که سعی شده مراکز حرفه‌آموزی فعال شود و فرمانداران پیگیر هستند.

وی با اشاره مدال‌های کسب‌شده توسط ورزشکاران استان در رشته‌های مختلف خاطرنشان کرد: در بخشهای مختلف در سال ۹۳، ۳۳۴ مدال جهانی کسب کردیم، همچنین یکی از بزرگ‌ترین لیگ‌های جهانی کشتی  در جویبار و بزرگ‌ترین المپیاد کارگری کشور را هم در استان برگزار کرده‌ایم.

استاندار مازندران در پایان خواستار رفع تنگناها برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.